Geçtiğimiz haftanın başında Pink Floyd grubunun kurucu üyesi ve eski bas gitaristi Roger Waters, The Wall albümünden Mother şarkısının karantina günlerinde çalınmış bir versiyonunu youtube kanalına yükledi.

Daha sonra ise yayınladığı bir duyuru videosunda Pink Floyd ve David Gilmour hakkında çarpıcı sözlere yer verdi: “Bir buçuk milyon kişi Mother’ın yeni versiyonunu seyretti. Bu gerçekten çok güzel, yüreğimi ısıtıyor. Bu durum akıllara şu soruyu getiriyor: Bu video neden kendine Pink Floyd Websitesi diyen websitesinde yayında değil?”

Yani, websitesinde benim yaptığım hiç bir şey yok. David Gilmour tarafından o websitesinden engellendim.

 

“Bir yıl kadar önce Pink Floyd’un hayatta kalan üyeleriyle kendimizi bu çıkmaz durumdan kurtarabileceğimiz türlü türlü çözüm önerileri sunduğum bir görüşme gerçekleştirdim. Pek bir sonuç çıkmadı. Üzülerek söylüyorum, Pink Floyd’un 30 milyon takipçisinin 5’imizin işini takip ederek grubu takip ettiğini bildiğim için önerdiğim şeylerden biri takipçilerimizin hepimizin projelerine eşit ve adil bir şekilde ulaşabilmeleriydi.”

Waters sözlerine devam ediyor: “David grubun sahibi olduğunu düşünüyor. Sanırım bunun sebebi, 1985’te gruptan ayrıldığım için grubun sahibi olduğu, kendisinin Pink Floyd olduğu ve benim artık önemsiz olup çenemi kapalı tutmaya devam etmemi düşünmesi.”

 

Waters aynı zamanda pek çok hayranın da aklını kurcalayan bir duruma dikkat çekiyor.

Herkesin fikrine açığız tabi ama sorular kulaklarıma geliyor: “Yıllarca, aylarca, günlerce neden oturup da Polly Samson’ların bize kitaplarından iyi geceler hikayelerini okumalarını seyrediyoruz? Bu güzel bir soru ve Roger Waters’ın This Is Not A Drill turu hakkında neler yaptığını veya herhangi bir projesini duyma imkanına sahip değiliz. Yaptığı hiçbir iş yayınlanmadı.”

 

 

Sözlerini de sarkastik bir cümleyle bitiriyor Waters: “Ya da grubun adını Spinal Tap yapalım o zaman her şey tamam olur.”