Hardal’ın Türk rock tarihinde önemli yer tutan efsanevi albümü Nasıl? Ne Zaman?  plak formatında yeniden basıldı. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkisini gösteren plak formatında bir Yeniden Doğuş söz konusu. Bu durumdan Türkiye de oldukça nasibini almıştı. Çeşitli plak firmaları pek çok albümleri, hepsi çok iyi kalitede olmasa da, yeniden basarak piyasaya sürmüşlerdi. Hardal’ın Nasıl? Ne Zaman? albümü de bu kervanda bulunanlar arasında.

 

Kod Müzik etiketiyle piyasaya sürülen bu albümün arka yüzünde şöyle bir yazı bulunmakta: “2019 yılında Bob Weston tarafından orijinal analog teyp kaydından Chicago Mastering Service’da yeniden master edilmiştir.”. Buradan iki güzel bilgiyi alabiliriz. Birincisi albümün master teybinin hâlâ bir yerlerde bulunuyor olması. İkincisi; albümün 2010’lu yıllarda avrupalı firmalar tarafından yeniden basılmış olmasına rağmen bu baskıda analog teyplerden iyi bir master ile baskı elde edilmiş olduğunun sinyalleri mevcut.

 

Bu sefer gatefold(açılır kapaklı) şekilde basılan albümün iç yüzünde de Şükrü Yüksel’e ait çizimler mevcut.

 

 

 

Parça listesi de tüm baskılarda olduğu gibi şu şekilde:

Bir Yağmur Masalı

Unuttum

Sen Gittin Diye

Nasıl? Ne Zaman?

Zor

Ne Kadar Zaman Geçti

Lanet Olsun

Başka

Gece Vakti

 

 

Çek Cumhuriyeti’nde basılan ve 1000 adet ile numaralı olan bu albümü temin etmek isteyenler Hammer Müzik‘ten temin edebilirler. Albümün fiyatı da 185 TL olarak belirlenmiş şekilde.