Hürriyet gazetesinden Elif Ergu’nun haberine göre;

 Pink Floyd grubunun eski solist ve basçısı Roger Waters “The Wall” albümünün çıkışından sonra ilk kez “Another Brick in the Wall” parçasının haklarını Türkiye’deki down sendromlu bireyler için hayata geçirilecek sosyal sorumluluk projesi için verdi. Waters, down sendromlu gençlerin zeybek oynarken çekilmiş videolarını “Roger Amca’ya selam olsun” mesajıyla göndermelerinden sonra buna karar verdi.
İSTANBUL Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV)  23 yıldır Down sendromlu ve otizmli bireyler için çalışıyor. İZEV bu bireylerin toplumsal hayata katılımı için Hayat ve Biz başlığı altında 3 etaplı bir proje yürütüyor. Projenin ilk etabı ‘Sanat ve Biz’ olarak gerçekleşirken, sanat tarihinin 12 önemli eserinde, “Biz de sanat eserlerinin merkezinde yer alabiliriz” mottosuyla Down sendromlu ve otizmli bireyler yer almış, toplam 28 sergi düzenlenmişti. Sıra projenin ikinci etabına geldi. Bu kez “Hayvanlar ve Biz” başlığı altında otizmli, Down sendromlu ve mental geriliği olan 13 genç ile çalışılarak 14 eserden oluşan bir fotoğraf sergisi hazırlandı. Türkiye’nin ilk “Engelsiz Havalimanı Kuruluşu” Sabiha Gökçen Havalimanları’nın desteğiyle hayata geçen bu çalışma 17 Nisan’da tanıtılacak. ‘Hayvanlar ve Biz’in tanıtım şarkısı ise Pink Floyd grubunun kurucusu Roger Waters’ın “Another Brick in the Wall” adlı efsane şarkısı oldu.
İZEV Marka Danışmanı Hakan Kural, bu şarkıyı alabilmek için Pink Floyd grubunun üyesi ünlü sanatçı Roger Waters’la direkt temas kurmaya çalıştıklarını belirterek, “Başta çok umutlu olmasak da gelen yanıt üzerine kendimizi tanıtan bir dosya ile birlikte Down sendromlu gençlerin zeybek oynarken çekilmiş videolarını “Roger Amca’ya selam olsun” mesajıyla birlikte gönderdik. Kısa sürede Roger Waters’tan gelen olumlu yanıtla 2 yıllığına şarkının Türkiye versiyonunun haklarını aldık. İki gecede şarkıya Türkçe söz yazarken, Roger Waters 1978 yılından bu yana ilk kez şarkının haklarını verdi. “Down sendromlu, otizmli gençlerimizin karşısında da bir duvar var. Bu şeffaf duvarı empati kurarak, ailelerine destek olarak ve eğitimle kaldırabiliriz. Bu şarkı da ‘Yaşam Hakkı-Duvar’ oldu” açıklamasını yaptı. Projenin ilk etabı olan Sanat ve Biz sergisinde 10 milyon kişiye ulaştıklarını söyleyen Kural, projenin ikinci etabı olan Hayvanlar ve Biz ile çok daha fazla kişiye ulaşmayı planladıklarını, Roger Waters’tan gelen desteğin projeyi uluslararası platforma da taşıyacağını anlattı. Şarkının Türkçe versiyonunu aralarında Selda Bağcan, Funda Arar, Kubat ve İclal Aydın’ın da olduğu isimler seslendirecek.
şarkının sözleri ise şöyle:
Yıkılmak zorunda olan zihinlerdeki duvar.
Yaşam hakkı istiyoruz bize “dur!” diyenlerden
Hey, dinle, biz duramayız.
Sadece farklıyız ama hayattayız.
Duvarları yıkın çünkü biz de varız.